4/01/2016

#18 K.A. Tucker "Cztery sekundy do stracenia"

Autor: K.A. Tucker
Tytuł: Cztery sekundy do stracenia
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron:  556
Moja ocena: 6/10

Cykl: Dziesięć płytkich oddechów

Tom: 3

Trzecia część z serii Tucker. We wcześniejszych wpisach znajdziecie recenzje "Dziesięciu płytkich oddechów" oraz  "Jednego małego kłamstwa", w których poznajemy losy sióstr – Kacey i Livie. Autorka początkowo zamierzała wydać tylko „Dziesięć płytkich oddechów”. Książka jednak odniosła ogromny sukces, a Tucker zaczęła otrzymywać mnóstwo próśb o rozwinięcie kolejnych, pierwotnie drugoplanowych postaci. W trzeciej części serii głównym bohaterem jest Cain, którego czytelnik miał szansę poznać w poprzednich powieściach.

Nie masz lat, miesięcy, tygodni, aby wpłynąć na czyjeś życie. Masz wyłącznie sekundy. Sekundy, by wygrać lub by wszystko stracić.
Cain jest młodym i przystojnym mężczyzną, który prowadzi lokal ze striptizem. Robi to jednak nie dlatego, że sprawia mu satysfakcję patrzenie na młode rozbierające się kobiety, ale ze względu  a osobiste przeżycia z przeszłości. Pracę traktuje jako swoją misję, której celem jest pomoc  zagubionym kobietom i zapewnienie im bezpieczeństwa. Mimo swojej atrakcyjności, Cain nie pozwala sobie na żadne bliższe relacje z kobietami, które zatrudnia.


Wszystko jednak zmienia się, gdy w jego klubie pojawia się piękna i tajemnicza Charlie Rourke.Dziewczyna niewiele o sobie mówi. Nikt nie wie skąd się wzięła ani co zamierza. A zamierza po prostu zniknąć. Tak, by nikt o niej nie wiedział. Ale do tego potrzebuje szybkich pieniędzy, dlatego wbrew sobie postanawia zatrudnić się właśnie lokalu ze striptizem. Co ukrywa Charlie? Kim jest naprawdę? I co zrobi Cain, którego dotychczasowe zasady zostaną wystawione na ciężką próbę?
Serię Tucker czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. O ile jednak „Dziesięć płytkich oddechów” pochłonęłam jednym tchem, o tyle „Cztery sekundy” wydały już mi się bardziej banalne i właściwie niezaskakujące. Oczywiście nadal czyta się dobrze i przyjemnie, jednakże bez większych emocji.

Jak zawsze jest młody, przystojny i tajemniczy mężczyzna, którego pragną wszystkie kobiety, ale on zdaje się być nieugięty. Również jak zawsze jest piękna młoda kobieta po przejściach, która boi się ufać. Oczywiście tych dwoje musi połączyć wielka miłość, której jednak ma przed sobą wiele przeszkód do pokonania. I nie ma w tym nic złego, ale nie ma też żadnego zaskoczenia ani mocniejszego bicia serca.

Jesteśmy po prostu dobrymi ludźmi z brzydką przeszłością, szukającymi idealnej przyszłości. Myślę, że znaleźliśmy ją w sobie nawzajem.
Ta pozycja trąca naiwnością - potężny i niezwykle ostrożny Cain z wyostrzonym szóstym zmysłem, a jednak zostaje oszukany przez młodziutką dziewczynę. Do tego wielki boss narkotykowy, który stał się już niemalże żywą legendą, a nagle okazuje się, że wystarczy moment, gdy staje się nieuważny i ponosi za to najwyższą karę. Niestety, nie kupuję tego. Do tego zakończenie, które dzieje się stanowczo zbyt szybko i zbyt łatwo. Jakby autorka nagle sobie przypomniała, że trzeba już kończyć, więc robi to na ostatnich dziesięciu stronach. Cała akcja od początku książki zdaje się być powolna i szczegółowo opisana, jednak zakończenie dzieje się w oka mgnieniu, jakby czas naglił.

Mimo to książki Tucker czyta się jak zawsze z lekkością, przyjemnością i zaciekawieniem. Nie powiem, żebym uważała ten czas za stracony, bo z fascynacją śledziłam kolejne losy głównych bohaterów, jednak nie zmienia to faktu, że pozostaje we mnie jakiś zawód spowodowany upadkiem oczekiwania czegoś niezwykłego, co najmniej na poziomie poprzednich powieści.


2 komentarze:

 1. Podobała mi się ta książka chociaż czułam, że nie jest tak dobra jak reszta. Ale po całej serii mam bardzo dobre zdanie :D
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam takie samo wrażenie. Pierwsze dwie były dla mnie najlepsze, ale wszystkie czyta się przyjemnie :) Również pozdrawiam i przekazuję mruczanki od Blair ;)

   Usuń

Copyright © 2016 Blair Czyta , Blogger